Paintelling
  • PAINTelling, dijital tiyatronun olanakları kullanarak yeni bir teatral ifade biçiminin araştırıldığı bir platformdur. Bu yeni form üzerine yapılan çalışmalar tiyatrocular, ressamlar, ses tasarımcıları, bilgisayar yazılımcıları ve müzelerle yürütülecek olan işbirliklerine ve fikir paylaşımlarına açıktır.

  • PAINTelling’lerin üretimi kapsayıcı ilkeler etrafında şekillenir. Üretim ortamında gerçekleşebilecek yaş, ırk, etnik köken, cinsiyet, cinsel kimlik, cinsel yönelim, sınıf, engellilik, din ve inanç temelli ayrımcılıkların önüne geçilmesi hedeflenir. Farklı toplumsal arka planlardan gelen üreticiler fırsat eşitliği ve çeşitlilik temelinde proje kapsamına dahil edilir.

  • PAINTelling platformu hayatın her alanında olduğu gibi sanatta da eşit erişilebilirliği savunur. Bu sebeple üretilen PAINTelling’ler görme ve duyma engelliler için erişilebilir kılınır. Bu konuda Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) ile işbirliği içinde hareket edilir.

  • Her PAINTelling’in paylaşıldığı sayfanın altında seyircilerin görüşlerini paylaşabileceği yorumlar sekmesi bulunmaktadır. Buraya yapılacak olan yorumlar yayınlanmadan önce moderatörler tarafından incelenir. Yorumlarda nefret söylemi ve ayrımcılık üretilmesine izin verilmez. İçeriğinde bu tarz ifadeler bulunan yorumlar moderatör tarafından, sebebi yorumu yapan kişiye bildirilerek kaldırılır. Eğer bu konuda rapor etmek istediğiniz bir yorum olursa [email protected] e-mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim bilgilerimiz:

Bizi Takip Edin!

Skip to content